28 września 2014 - Huzar

Homilia 28 września 2014. Syn zakręcony i syn nawrócony.

Słucham różnych kazań, podziwiam erudycję, płynność wymowy, ekspresję… Różnym kaznodziejom Duch Święty daje bardzo różne uzdolnienia, rożne umiejętności rozwija też formacja. Czasem zazdroszczę trochę a czasem, tak jak dzisiaj, myślę, że może powinienem się po prostu na to zgodzić, że mój styl to nie jest wielkie bogactwo treści, szerokie odniesienia, ale jedna prosta w sumie i praktyczna myśl, do której dochodzę i na której się zatrzymuję.

Kazania

Komentarze

 • Avatar Adi pisze:

  Bóg zapłać za słowo!

 • Avatar szara pisze:

  Nawiązując do wstępu: od kilku lat wsłuchuję się w Ojca kazania i korzystając z tej nietypowej okazji chcę powiedzieć, że słuchając ich często mam wrażenie, jakby ktoś mi okno otworzył albo starł kurz i teraz dopiero widzę to, co przeczuwałam, że jest w Ewangelii, ale sama nie mogłam tego dostrzec. Świetne porównania – trafiają w sedno i są bardzo życiowe. Mam nadzieję, że nawet jeśliby kiedyś Ojciec sobie pomyślał “nie chcę” w kontekście umieszczania tu kolejnych kazań, to stanie się coś, co zadziałało w przypadku drugiego syna i będziemy mogli (zapewne takich jak ja jest sporo) ich nadal słuchać.
  Bardzo trafne uwagi co do tego, że czasem się chce, ale zupełnie nie wie się jak. Gorzej, jak się wie – jak, ale się nie chce..Zastanawiam się, co właściwie podziałało na drugiego syna, że poszedł. W życiu takie przemiany widziałam tylko wówczas, jak ktoś się zakochał. Albo przestraszył. Ale z tego drugiego zazwyczaj niewiele dobrego wychodziło..

 • Avatar Petros pisze:

  “Zacznijcie budować nową rzeczywistość. Nowy Kościół”
  Jaki ów Kościół miałby być?

 • Avatar Milena pisze:

  Takie homilie, które są oparte na jednej prostej i praktycznej myśli tez są bardzo potrzebne i do mnie one trafiają bardziej niż bardzo bogate w treść. Mi osobiście bardzo trudno jest wynieść coś z kazań i homilii, które są bardzo bogate w treść i maja wiele wątków i nawiązań do wiele tekstów biblijnych, bo się wtedy gubię zwłaszcza jeśli potrzebna jest jeszcze wiedza kontekstowa do tych fragmentów. Mi się podoba właśnie prostota kazań i jeden wątek. Mi się Ojca kazania coraz bardziej podobają.

 • Avatar Maciek pisze:

  Dobre kazanie o konieczności konkretnego planu i działania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *