8 września 2014 - Huzar

Homilia 7 września 2014. “Gdy twój brat zgrzeszy przeciw tobie”

Sigla dzisiejszych, niedzielnych czytań: Ez 33,7-9; Ps 95,1-2.6-9; Rz 13,8-10; 2 Kor 5,19; Mt 18,15-20. Już trochę lepiej z jakością nagrania, za tydzień powinno być jeszcze lepiej. Pozwoliłem sobie wyciąć mały fragment kazania w którym pogubiłem się i nie mogłem znaleźć właściwego fragmentu z Księgi Ezechiela…

Kazania

Komentarze

 • Avatar Adi pisze:

  A gdzie jest kazanie z 14 ix ???? 🙂

 • Avatar Adi pisze:

  na fejsie były jeszcze w niedziele…:((((

  • Huzar Huzar pisze:

   Przepraszam bardzo, teraz nie nagrywa i nie wiesza pan Andrzej. Sam nagrywam i jeszcze mi nie wychodzi. Kazanie z niedzieli nie nagrało mi się, bo wzmacniacz został wyłączony zanim ja wyłączyłem dyktafon. Mam nadzieję, że dopracuję to.

 • Avatar Maria pisze:

  Zgadzam się z twierdzeniem, że napominanie to arcyważny aspekt w życiu człowieka. Dopiero, gdy dochodzi do spięć, poznajemy się szczerze. Wtedy widać, czy jesteśmy dojrzali i na czym nam zależy.
  Dodatkowym wyzwaniem jest przebaczenie i ponowne przyjęcie osoby napomnianej.
  Szczególnie, gdy zanegowane zostaną podstawy napomnienia – obrona względem obrony.
  Czasami ta miłość, która popchnęła nas do napomnienia, nakazuje nam (z przykrością ale i z konsekwencją) nie przyjąć osoby ponownie dopóki nie dojdzie do porozumienia.
  Dla przykładu podam moją znajomą, która chciała, by mąż przestał ją zdradzać. On widział w tym więcej korzyści niż trudności i chciał, by żona była równie zadowolona jak on w takiej sytuacji. Został napomniany i … odrzucony.
  Bardzo trudna decyzja.

  To daje nam znikome pojęcie o tym czego może doświadczać Bóg, gdy swoim zagubionym owcom pozwala odejść (odrzuca) do owczarni wroga.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *