8 września 2014 - Huzar

Homilia 7 września 2014. “Gdy twój brat zgrzeszy przeciw tobie”

Sigla dzisiejszych, niedzielnych czytań: Ez 33,7-9; Ps 95,1-2.6-9; Rz 13,8-10; 2 Kor 5,19; Mt 18,15-20. Już trochę lepiej z jakością nagrania, za tydzień powinno być jeszcze lepiej. Pozwoliłem sobie wyciąć mały fragment kazania w którym pogubiłem się i nie mogłem znaleźć właściwego fragmentu z Księgi Ezechiela…

Kazania

Komentarze

 • Avatar Adi pisze:

  A gdzie jest kazanie z 14 ix ???? 🙂

 • Avatar Adi pisze:

  na fejsie były jeszcze w niedziele…:((((

  • Huzar Huzar pisze:

   Przepraszam bardzo, teraz nie nagrywa i nie wiesza pan Andrzej. Sam nagrywam i jeszcze mi nie wychodzi. Kazanie z niedzieli nie nagrało mi się, bo wzmacniacz został wyłączony zanim ja wyłączyłem dyktafon. Mam nadzieję, że dopracuję to.

 • Avatar Maria pisze:

  Zgadzam się z twierdzeniem, że napominanie to arcyważny aspekt w życiu człowieka. Dopiero, gdy dochodzi do spięć, poznajemy się szczerze. Wtedy widać, czy jesteśmy dojrzali i na czym nam zależy.
  Dodatkowym wyzwaniem jest przebaczenie i ponowne przyjęcie osoby napomnianej.
  Szczególnie, gdy zanegowane zostaną podstawy napomnienia – obrona względem obrony.
  Czasami ta miłość, która popchnęła nas do napomnienia, nakazuje nam (z przykrością ale i z konsekwencją) nie przyjąć osoby ponownie dopóki nie dojdzie do porozumienia.
  Dla przykładu podam moją znajomą, która chciała, by mąż przestał ją zdradzać. On widział w tym więcej korzyści niż trudności i chciał, by żona była równie zadowolona jak on w takiej sytuacji. Został napomniany i … odrzucony.
  Bardzo trudna decyzja.

  To daje nam znikome pojęcie o tym czego może doświadczać Bóg, gdy swoim zagubionym owcom pozwala odejść (odrzuca) do owczarni wroga.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *